Tak obecně, novinky atd..

24. srpna 2014 v 23:53 | SuperDok |  Aktuality
Ahoj.
(Vyjímečně zdravím, protože, oproti dřívějšku, jsem tu delší dobu nebyla. Z důvodů, které také objasním.)A jelikož nerada píšu články o ničem, tak jsem si řekla, že zde shrnu dohromady většinu věcí, které jsem chtěla napsat, ale které nestojí za jeden článek.1) Mám pro vás první radu. SOUBORY VE VŠECH POČÍTAČÍCH, NOTEBOOCÍCH, NETBOOCÍCH, TABLETECH, iPADECH ATD. SI VŽDY ZÁLOHUJTE, POKUD O NĚ NECHCETE PŘIJÍT. ANI POČÍTAČ NEMŮŽE FUNGOVAT NA VĚKY A PŘED PROBLÉMEM VÁM NEDÁ ŠANCI SOUBORY SI RYCHLE ZÁLOHOVAT. Ano, opakuji pořád to staré, tohle s přečtete všude, já vím, zase otravuji objevenou Amerikou. Jenže já mám své důvody to sem napsat. Konec konců můžete kdykoli můj blog opustit. - Takže k tématu.Doporučuji mít jednu třeba 14-ti GB flešku a naní kopie svých souborů - zdůrazňuji KOPIE, originál taky mějte, ale na jiné jednotce. Nejlépe v samotném PC. Protože ani flešky ani počítače nemohou fungovat věčně. Proto vždy kopii a originál, každý na jiném disku. O tom jsem se přesvědila již dvakrát. Poprvé když se mi rozbila fleška - a v ní soubory, které jsem měla jenom na ní. Bylo to tím, že se mi zkřivilo "takové to, co se strká so počítače". (Mimochodem i moje současná fleška to má ohnuté, asi o třicet pět°, ale funguje bez problémů. - Sem patří smajlík, jenomže mi posouvá řádky.) Podruhé, asi před několika dni, se mi - asi - rozbil netbook. (Chudák Pepa. - Totiž, tak se jmenoval.) Nevím to jistě, protože zatím se teprve údajně rozbíjí. (Vím přesnější údaje: Chyba se jmenuje KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR. Já si to vykládám "Data z počítače jsou v pr..") To bylo tak.. (Sem patří smajlík, ale, zdůrazňuji, POSOUVÁ MI, HAJ*L, ŘÁDKY.)
Hrabala jsem se v netbooku, psala jsem patý díl Šípa, když tu náhle mi celý počítač zamrzl. Nefungovalo nic. Jenom kurzor. Tak jsem čekala pět, deset, patnáct minut a pořád nic. Tak jsem tedy notebook vypla tlačítkem Power. Zapnula jsem jej znova. O pětku Šípa nepřijdu, vždyť Libre Office mi nabídne obnovu. - Jo, akorát houby mi nabídl. Jedinou odezvou startu byla "zapínací obrazovka". Dobře. Vypnout.. Zapnout.. A zase uvítací obrazovka. Ta tam setrvala asi sedm minut, dalších sedm minut jsem sledovala točící se kolečko a pak něco přes dvě hodiny nápis - teď si ho nevybavím, bylo to něco o diagnostice počítače a že to hledá řešení potíží s pevným diskem. Jednou mi v této fázi došla baterie - zapomněla jsem totiž notebook připojit k síti. Podruhé mi to vyšlo.. K černému displeji. Ale po nějaké době se my ukázala zamykací obrazovka. Klikla jsem na ni a vyjel mi výběr uživatele. Trvalo něco okolo deseti minut, než to vůbec zareagovalo. Další zamykací obrazovka. Klik! Přihlášení (mimochodem se mi při něm počítač neuvěřitelně sekal) proběhlo - řekněme, "v pořádku", když si odmyslím, že se mi zpožďovalo psaní. Pracovní plocha se mi otevřela z části - a na ní okno o tom, že počítač nalezl chyby na disku. Že prý mám buď soubory zálohovat (udělal to počítač za mě, nicméně netuším, kam je dal) nebo to nechat být a udělat to jindy. Dala jsem možnost zálohování. Vyjela mi další tabulka, tentokrát celá prázdná, jenom na horní části nadpis a za ním "(Neodpovídá)". Ta tam setrvala asi 20 minut. Když konečně odletěla, pod ní bylo, že mám přejít do nastavení počítače. Důvod tam buď nebyl, nebo si ho nevybavuji. Spíše ale první možnost. (Pro informaci, dole byla lišta, na ní několik ikonek zleva a místo plochy byl ten nápis o nastavení počítače. Fakt hustý..)
Odkázalo mě to na Start a já doufala, že zálohu provedu ručně, takže jsem šla na plochu. No, černá obrazovka, po dalších cca 15-ti minutách mi vyjela tabulka s následujícím obsahem:

Fotka je pořízená fotoaparátem jiného PC, náhodou zrovna tím, přes který tento článek píšu.
(Asi nerozumíte tamtomu textu dole. Stojí tam: "Chcete-li získat další informace, můžete později vyhledat online následující chybu: KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR" a pozor, vrchol, za věou není tečka! (Smajlíci mi rozhazují řádky.)
Jinak se vám ani nedivím, že to nepřečtete, ve Windows 8 ani 8.1 není kvalitní fotoaparát.)
Když říkám tolik hodin, myslím to vážně. Dělám to už třetím dnem. A teď k dalšímu bodu sdělení.

2) Rychlý Šíp delší dobu nepřibyl a zřejmě ani nepřibyde. Protože můj Pepouš je rozbitý. Doufám, že pouze dočasně. Asi si říkáte: "No a, tak piš tímhle, ze kterýho píšeš tenhle článek..", ale já píšu Šípa a většinu článků výhradně přes Pepouše resp. přes svůj počtač, tento, ze kterého píšu, je můj jenom do jisté míry. Samozřejmě, v krajím případu budu psát i z tohoto počítače.

3) Kdybyste mi někdo prosím poradil, co je to chyba KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR (už to zachvíli budu umět zpaměti), jak se kontroluje RAM, co je to "admin konzole cmd", HDD, no a v neposlední řadě, co dělat s chybou kernel data inpage error (teď jsem to už fakt psala zpaěti), budu vám moc vděčná.


Toť vše děkuji za pozornost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama