Cestování časem

26. března 2014 v 12:25 | SuperDok |  Téma týdne
Cestování časem? Já ten nápad nechci kritizovat, ale je to proti všem zásadám a ani to nedává smysl a logiku. Myslíte si, že by to bylo super? Ano, možná ano, ale chci vás jenom upozornit, že to nikdy nebude možné. Říkejte si, co chcete. Opravu. Jenže je to nesmysl. Jasně, proč to takhle povídám? Proč se hned chovám tak naštvaně? Odpověď zní: NEJSEM NAŠTVANÁ, ale jenom vás chci ujistit, že vás nenavštíví roboti, kteří budou existovat za 200 - 300 let. Jenom jsem si všimla, že téma týdne je konečně takové, že se k němu budu moci hodně a snad i pochopitelně vyjádřit. Takže pokud chcete vědět, proč říkám - respektive píšu - to, co píšu, tak tady je důvod...

Uvědomte si, co je teď, dneska, v tuhle hodinu, minutu, sekundu, setinu... Ani ta jediná setinka, ani miliontina setiny nejde vrátit. Nepřijde vám to, ale nejde a je cenná. Velmi cenná. V každou setinu setiny setiny setiny jste jinak, i když vám vůbec nepřijde, že se hýbete. Ale je to pravda. Takže si uvědomte, že to, co se děla před minutou je pryč přesně jako to, co se stalo před miliardou let. Je tam značný rozdíl, ale stejně je to stejné. Je to pryč. Mimo jiné, naše planeta, sluneční soustava, galaxie, dokonce i sám vesmír neustále stárnou. Stejně jako všechno. Úplně všechno. Neexistuje nic, co by nestárlo, takže stejně jako není možné časem cestovat, není možné ho ani zastavit. Dobře, lze zastavit děje, pohyb, ale čas ne. Protože si to řekněte tak, že když se tu nic nehýbe, absolutně nic, tak i tak pořád ubíhá čas, sekundy, minuty. Prostě, dalo by se změřit délka toho času, té doby, kdy se nic nehýbe. Nehýbe se to - minutu. Nehýbe se to - dvě minuty. Jestli to chápete. Každá věc by co chvíli existovala o něco déle, takže by tím vlastně stárla. To je totiž to samé. Když slavíme narozeniny, slavíme zároveň to, jak dlouho existujeme. Takže tohle se zastavit nedá.

Nicméně, to už jsme od cestování časem odbočili. Ale zároveň jsme u něj zůstali, protože to je část mého vysvětlování. Bude to dlouhé, takže radši čtěte jenom pokud máte tak asi - půl hodiny. :-)

Takže zpátky k tématu. "Ty" - například budu říkat živočichové - budou stárnout i po smrti. Pořád budou existovat, jenom nebudou vnímat, vidět, slyšet, prostě žít. Ale pořád budou. Takže když by jsme se mi chtěli podívat dejme tomu o pravěku, tak by nám v tom pár věcí bránilo. Především to, že to neumíme. Ale proč to neumíme? Protože to prostě nejde. Tak si to představte: Právě letíme časem do pravěku. Ale co se děje s naší zemí zatím? Ke je? Vždyť už zestárla do podoby té, kterou má dnes! Proč není na svém místě? Kam zmizela? Chápete to - kam by se poděla, co by se s tou zemí stalo? Vždyť už je stará tak, jak si známe dnes, existuje tak dlouho, že vypadá jako teď. Takže by to nešlo. Přece by se nemohla jen tak vrátit do pravěku, prostě se celá změnit. Mimo jiné, vždyť v té době jsme ještě ani neexistovali! Takže by jsme tam ani být nemohli! Ti lidé tam - ale co povídám, ti už také nejsou. Ti už se - teď mě prosím nevnímejte jako nějakého, nevím, jak to říci - ti už se dávno rozložili v zemi! Tak jak to, že by se najednou mohli ucelit, chodit a tak, když jejich tělo prostě dofungovalo? Když už nemá nic, co by ho podepřelo, jak by fungovalo, prostě to tělo už bylo slabé? To by přeci nemohli ožít! Vždyť to by znamenalo umět léčit mrtvé, tedy přesněji je "probrat". Takže to je důvod, proč to nejde. A zahrnuje k sobě hned několik dalších!

Já vím, že mi to nebudete věřit. Lidé věří jenom v to, v co věřit chtějí!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Noolien Noolien | Web | 26. března 2014 v 13:10 | Reagovat

Zajímavě si tuhle myšlenku pojala. Něco na tom bude, i když mi to přijde, jako myšlenka o konci Vesmíru, co je po něm a co potom? Černá díra? Nevím, jak to máš ty, ale já se vždycky v takovém rozboru ztrácím, takže může klidně být i takováhle možnost. Cestování časem může být i myšlenka, je to přeci minulost, ale zároveň i budoucnost. Je neskutečný, kam až se zvládnou ubírat. No, ukončím to. Hezky jsi to sepsala a nese to určité zamyšlení. Jen tak dál :)

2 SuperDok SuperDok | 27. března 2014 v 19:37 | Reagovat

Děkuji. :-)

3 superdok superdok | Web | 28. března 2014 v 12:41 | Reagovat

Zajímavé.. je prakticky nemožné si představit, že by vesmír nekončil. A jak říkáte, na druhou stranu je zase velmi zajímavé, co je dál, pokud končí. Nekonečné množství jiné hmoty? Úplně jiný vesmír? Zářivý vesmír, ve kterém jsou naopak tělesa, která chladí? Nebo jsme součástí nějakého světa, zahrnující další vesmíry? A ten velký svět, sousedí s jinými podobnými? To je v každém případě pro nás naprosto nepředstavitelná velikost! Ale kdo ví? Možná, že mi jsme ten velký. Možná, že existuje něco, co nás s jiným světem spojuje. Možná, že kdyby se někdo dostal nakonec, na samotný konec vesmíru, spatřil by, jak prostor vesmíru přechází v... něco úplně jiného! My se tam sice nikdy nedostaneme, ale co bude za takových 700 let? A budeme vůbec ještě existovat - myslím jako živočišný druh? To je nemožné zjistit, tedy pro nás ne. A cestování časem... to nám nepomůže. Protože to nejde.

4 Malleus Malleus | E-mail | Web | 28. března 2014 v 14:15 | Reagovat

Též ze svého omezeného lidského pohledu vidím v cestách časem logické nesrovnalosti, avšak nestavím se ani na jednu stranu. Jako lidé v současné vývojové situaci nemáme důkazy pro potvrzení, ani pro vyvrácení takové možnosti - veškeré lidské dohady jsou pouhými hypotézami.
Co se týče námitky o zastavení pohybu - pokud by byl zastaven veškerý pohyb až po nejmenší částice v celém vesmíru, kdo pak bude měřit, kolik času od zastavení pohybu uplynulo? A jak, čím?
Znám a souhlasím s moudrem, že lidé (snáze) věří tomu, čemu věřit chtějí. Nemíním to ve zlém, avšak zamysli se prosím nad tím, nakolik se to vztahuje i na Tebe.

5 superdok superdok | Web | 21. dubna 2014 v 17:50 | Reagovat

malleus: No, vím, že v tu chvíli ten čas nikdo nebude měřit. Ale to přeci nevadí; hlavní je, že pořád půjde dál.

P.S.: Pročpak? :-)

6 Jezevčík Jezevčík | 31. srpna 2015 v 0:10 | Reagovat

Superdok, což jsi tak natvrdlá?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama